Paieška

Suraskite mus  Facebook'e 

GAIDA

 

Nuo 1991 metų Vilniuje kasmet rengiama GAIDA – pagrindinis ir didžiausias šiuolaikinės muzikos festivalis Lietuvoje. Pripažintas kaip vienas ryškiausių naujosios muzikos forumų Europoje, GAIDA laikomas lyderiu taipogi ir Baltijos šalyse, tai svarbiausias ir prestižiškiausias festivalis šiame Europos regione.

Per pastaruosius metus ypač išaugo GAIDOJE besilankančios publikos kiekis, o praėjusiais 2014 metais festivalį aplankė rekordinis žiūrovų skaičius (virš 7 tūkst.) – daugelio koncertų salės buvo pilnos žiūrovų, o tokių koncertų kaip Philip Glass & The Philip Glass Ensemble, Heiner Goebbels “Max Black”, Robert Henke “Lumiere”, Alva Noto “univrs” ir kt. salės buvo tiesiog perpildytos.

Išskirtinis festivalio GAIDA bruožas – atvirumas visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai. Festivalis plačiai apžvelgia ir pristato aktualiausius kūrybinius procesus bei naujausias muzikos tendencijas tiek Lietuvoje, tiek Europoje bei pasaulyje. Į festivalį kviečiami žymiausi pasaulio atlikėjai, čia skamba ypatingos sėkmės sulaukę kūriniai.

Festivalio GAIDA išskirtinumas yra tas, kad jame neapsiribojama vienos kurios nors krypties šiuolaikine muzika - čia skamba ir simfoninė, ir kamerinė muzika, taip pat alternatyvioji kūryba, elektroninė, klubinė, eksperimentinė muzika, muzikos teatro pastatymai, multimedijos projektai ir kt. GAIDA kartu su įvairiais partneriais nuolat įgyvendina ambicingus ir itin kokybiškus projektus.

Už reikšmingą ir produktyvią veiklą festivalis GAIDA 2015 priimtas į prestižinę didžiųjų Europos šiuolaikinės muzikos festivalių asociaciją „Réseau Varèse", kuriai priklauso Paryžiaus, Berlyno, Londono, Varšuvos, Oslo, Helsinkio, Porto, Vienos, Amsterdamo ir kitų miestų didieji šiuolaikinės muzikos festivaliai ir svarbiausios muzikinės institucijos.

GAIDOS festivalio renginiai vyksta pagrindinėse Vilniaus koncertų salėse: Nacionalinėje filharmonijoje, Kongresų rūmuose, Nacionaliniame dramos teatre, Nacionalinėje dailės galerijoje, Šiuolaikinio meno centre, Teatro Arenoje, Menų spaustuvėje, Šv. Kotrynos bažnyčioje ir kt.

Festivalio GAIDA rengėjai – VšĮ „Vilniaus festivaliai" ir Lietuvos kompozitorių sąjunga.
Festivalio vadovas Remigijus Merkelys, koordinatorius Vytautas V. Jurgutis.
Kontaktinis adresas: vytautas@vilniusfestivals.lt